İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 NİSAN 2021, PERŞEMBE   

28

``KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ETİK`` KONFERANSI

    Yayına Giriş Tarihi: 20.05.2013   Güncellenme Zamanı: 20.05.2013 17:02:23  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.05.2013 17:00:23

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve Genç İnşaat Mühendisler tarafından `Kentsel Dönüşüm ve Etik` konulu konferans düzenlendi.

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve Genç İnşaat Mühendisler tarafından "Kentsel Dönüşüm ve Etik" konulu konferans düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş`ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Konya Şube Başkanı Ali Çınar,İMO Konya Şube Yöneticileri, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim üyelerinin yanı sıra çok sayıda S.Ü İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri katıldı.

  Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi Malazgirt Salonu`nda düzenlenen konferansta ilk olarak konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Ali Çınar, deprem kuşağında bulunan Türkiye`de, kentsel dönüşümün önemine dikkat çekerek, kentsel dönüşüm yasasının yeni anayasadan daha önemli olduğunu söyledi.

  Bu yasa ile depremden dolayı yaşanılan insan ölümlerinin önüne geçilebileceğini dile getiren Çınar, "Deprem kuşağında yaşadığımızı insanımıza anlatmalı ve bu konuda onları bilinçlendirmeliyiz. Kentsel dönüşüm Konya`nın da en önemli konusu olduğu için bu konuda halkımıza bilgi vermeye çalışıyoruz" dedi.

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş da Türkiye`de 20 milyon konuttan 7 milyonunun değiştirilmesi ve dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

  Türkiye`de son 10 yılda 500 bini TOKİ, 4 milyon 500 bini ise özel sektör tarafından yaklaşık 5 milyon yeni ve yaşanabilir bina yapıldığını vurgulayan Tıraş, Türkiye`de 76 milyon insanın yüzde 80`inin kentlerde yaşadığını, bu durumun kaçak, çarpık ve yanlış yapılaşmaya neden olduğunu belirtti.

  Konferansın son bölümünde ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Ercan Tıraş katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.


Okunma Sayısı: 832

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.