İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

06 MART 2021, CUMARTESİ   

16

İMO KONYA ŞUBESİNDE 15.OLAĞAN GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 17.02.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 17.02.2018 16:10:23  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 17.02.2018 16:09:39

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi 15.Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Düzenlenen Genel Kurula Resmi Kurumların temsilcileri, Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Bölümlerindeki Akademisyenler, İMO Konya Şubesi geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda inşaat mühendisi katıldı.

Divan başkanı ve divan heyetinin seçilmesinin ardından açılış konuşmasını yapan İMO Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı Erkan konuşmasına Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah`tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı.

14. Dönemde üyelerinin mesleki bilgi ve görgülerini artırmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Erkan konuşmasına şu şekilde devam etti ;

‘`Değerli meslektaşlarım

4 Mart 2012 den itibaren odamızın çeşitli kademelerinde, 12. ve 13. dönem yönetim kurulu üyesi, 14.dönem şube başkanı olarak sizlerin teveccüh ve destekleriyle hizmet etmiş olmanın şeref ve bahtiyarlığına erişmiş bulunmaktayım.

Görevde bulunduğumuz sürece dolu dolu bir dönem geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Otuz yıldır meslektaşlarımızın sesi ve temsilcisi olan İMO Konya şubesinin şehrimizin en yaygın ve en etkili sivil toplum kuruluşları arasında yer aldığını görmekten de gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar şubemize hizmet etmiş olan bütün yönetim kurulu başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, çalışanlarımıza ve yüreğini ortaya koyarak büyük bir özveri ile şubemiz çatısı altında hizmet vermiş olan bütün üyelerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum.

Genel kurullar bizim demokrasi duraklarımızdır. İnşaat mühendisliği mesleğinin itibarlı, güvenli ve sorumluluk bilincine sahip bir meslek olarak devam ettirilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik.

Önümüzdeki dönemle ilgili camiamızdan aldığım destek ve göreve devam etmekle ilgili görüşler beni ayrıca mutlu etmiştir. Ancak akademik kariyer planlarım doğrultusunda bütün ısrarlara rağmen önümüzdeki dönem İMO Konya şubesinde başkanlık görevimi kendi şahsi hür irademle sonlandırmış bulunmaktayım.

Görev süremiz boyunca tüm meslektaşlarımıza eşit mesafede davrandık. Kimseyi ötekileştirmedik, ayırmadık. Odamıza gelen her üyemizin ihtiyaçlarını karşılamak için yönetim kurulumuzla ve çalışanlarımızla birlikte azami gayreti gösterdik. Hiç bir ayımızı boş geçirmedik. Geçtiğimiz dönem özellikle meslek içi eğitim, seminerler ve kurslar üzerinde yoğunlaştık. Kadın meslektaşlarımız ve genç meslektaşlarımız ile ilgili etkinliklerimiz oldu.  Ulusal fuarlara katıldık. Son Antalya fuarına 200 ün üzerinde geniş bir katılım sağladık.

Bu dönemde fetö terör örgütünün 15 Temmuz 2016 da hain darbe girişimiyle, geleceğimizi ipotek altına almaya çalışan kuzu postuna bürünmüş teröristlere tüm milletimizle beraber tarihi bir ders verdik. Küresel güçlerin maşası fetö yapılanması ve uzantıları ile mücadeleden asla vazgeçmeyeceğimize, yaşanan tüm olumsuzlukların bizleri yıldıramayacağına olan inancımız tamdır.

Tarihi sorumlukları gereği her zaman mazlumların hamisi olmuş, vatanı mukaddesatı uğruna göğsünü namlulara siper etmiş bu millet, bugünde bölgesinde huzurun ve güvenliğin teminatı olduğunu bir defa daha göstermiş, Afrin(zeytin dalı) operasyonu ile kim olduğumuzu yedi düvele ispat etmiştir. Cenabı Allah şu anda devam eden zeytin dalı harekâtında, görev alan tüm Mehmetçiklerimizin yâr ve yardımcısı olsun! Bu milleti ebedi muzaffer ve mukadder kılsın.

Bugüne kadar meslektaşlarımıza, bölgemize ve şehrimize hizmet etmeye ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettik. Bundan sonrada üzerimize düşeni yapmak için bu can bu bedende olduğu sürece devam edeceğiz. Şube başkanlığı yaptığım süre zarfı içerisinde birlikte çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, Konya şube delegelerimize, Konya şubemizin temsilcilerine, bizlere her zaman destek olan çok değerli meslektaşlarıma, şube çalışanlarımıza, belediye başkanlarımıza, tüm meslek odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, üniversitelerimize, çalışmalarımızda bizlere destek olan bölge ve il müdürlerimize, daire başkanlarımıza ve desteğini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Konya basın camiasına teşekkür ediyorum.

Bu bayrak yarışında görevi arkadaşlarıma devrediyor olmanın huzuru içerisindeyim. Genel kurulumuzun ve seçimlerimizin birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesini temenni ediyor, yeni dönemde görev alacak olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.``

Başkan Erkan`dan sonra İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi 15. Dönem Yönetim Kurulu`na aday olan Meslekte Birlik Grubu adına Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kamil Akın ve Konya İnşaat Mühendisleri Birliği adına da Faruk Demet birer selamlama konuşması yaptılar.

 Konuşmaların ardından faaliyet raporunu ve mali bilançonun sunumunu 14 Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı Erkan yaptı.

 


Okunma Sayısı: 1112

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.