TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ PROJE YÖNETİMİ NEDİR? ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

11 TEMMUZ 2020, CUMARTESİ   

19

PROJE YÖNETİMİ NEDİR?

    Yayına Giriş Tarihi: 25.12.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 25.12.2017 10:33:14  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 25.12.2017 10:32:48

İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi ‘nde Proje Yönetimi anlatıldı

 İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilen Proje Yönetimi Nedir? Konulu seminere konuşmacı olarak katılan Dr. Taylan Ulaş Evcimen ‘`iyi bir proje yönetimi ile planlanmış ölçüm kontrol ve raporlama sayesinde verimlilik artar. Kaynak israfı önlenir daha fazla iş daha az kaynakla daha kısa sürede yapılır`` ifadelerini kullandı.

 Projeyi özgün bir ürün hizmet ya da sonuç üretmek için yürütülen geçici bir girişim olarak tanımlayan Dr. Taylan Ulaş Evcimen konuşmasına şu şekilde devam etti. Projenin bir başlangıç ve bitim tarihi vardır. Başlangıçları ve bitişleri belli planlanan ve koordine edilen bir grup aktivite bütünüdür. Proje hedeflerine ulaşıldığında ya da proje iptal edildiğinde sonlanır. Operasyonlar ise projelerden farklı olarak tekrar eder ve süreklidir. Aynı süreçler uygulanarak aynı ürün çok miktarda üretilir. Pazara bağlı şartlardan dolayı ürünün piyasadan çekilmesine karar verildiği zaman operasyon sonlanır.

 

 Seminerin son bölümünde İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Dr. İbrahim Hakkı Erkan konuşmacı Dr. Taylan Ulaş Evcimen`e seminere olan katkı ve katılımları için teşekkür ederek günün anısına bir de hediye takdim etti. 


Okunma Sayısı: 242

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.