NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ S.Ü. İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE MEZUNİYET SEVİNCİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 OCAK 2019, ÇARŞAMBA   

30

S.Ü. İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

    Yayına Giriş Tarihi: 22.05.2017   Güncellenme Zamanı: 22.05.2017 17:44:07  Yayınlayan Birim: KONYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 22.05.2017 17:42:13

“Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri, mesleğe adım atmak üzere mezuniyet töreni düzenledi.”

 Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen mezuniyet törenine, İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı Erkan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özcan Tan, bölümde görev yapan öğretim üyelerinin yanı sıra mezun olan genç inşaat mühendisleri aileleri ile birlikte katıldı. 

 Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin düzenlediği mezuniyet töreninde programın açılış konuşmasını Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özcan Tan yaptı. Mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Tan konuşmasında ``aldığınız eğitim ile mesleğinize adım atarken mühendisliğin birinci temel özelliğinin dürüstlük olduğunu asla unutmamalısınız bundan sonraki mesleki hayatınızda başarılar diliyorum`` ifadelerini kullandı. 

 Sırasıyla Bölüm Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kamanlı ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız`da birer selamlama konuşması yaparak mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik ettiler. 

 Prof. Dr. Ferruh Yıldız`ın konuşmasından sonra mikrofona gelen İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakkı Erkan konuşmasına mezun olan öğrencileri ve aileleri tebrik ederek başladı. ‘`4 Yıl önce büyük bir heyecanla başladığınız inşaat mühendisliği eğitimine bugün aynı heyecanla veda ediyorsunuz. Artık sizleri yepyeni bir hayat bekliyor`` diyen Başkan Erkan konuşmasına şöyle devam etti;

``İnşaat sektöründe birtakım sıkıntılar olmasına rağmen yaptığımız işe olan sevgimiz ve saygımız ilk günkü heyecanımızı korumaya yetmektedir. Bu memleket ancak mühendislerin gayretiyle muasır medeniyet seviyesine ulaşabilir. Meslek hayatında geçirilen yıllar bizim için ve bizlerden sonra gelecek olan genç mühendisler için çok kıymetlidir. Mesleğimiz de bilginin yanı sıra tecrübe çok önemli bir konudur. Karşılaşılan sıkıntılar ve zorluklar ancak ve ancak bilgi ve tecrübe ile aşılabilir. Bu bilinçte hareket etmenizi ve usta çırak ilişkisini de kendinize düstur edinmenizi tavsiye ederim.

  Hepinizin malumudur ki, mesleğimiz zor ve meşakkatli. Mesleğimiz, insanlığa ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. İnsanlığın ihtiyacı olan tüm alanlara hizmet ediyor ve bu hizmetten de çok büyük onur duyuyor, keyif alıyoruz. Tecrübeli meslektaş büyüklerimizin yanı sıra özgüveni ve başarılarıyla öne çıkan birçok genç meslektaşımızın olması ve yaptıkları eserleri ülkemizde bir gurur tablosu gibi sergilemeleri, bizleri de onurlandırmaktadır.

  Yapı sektöründe uluslararası arenada söz sahibi olan ülkemiz, artık sizin atacağınız temellerde daha güvenle yükselecek ve geleceğe daha umutla bakacaktır. İnşaat Mühendisleri odasının asıl sahiplerinin siz olduğunuzu belirtmekte fayda görüyorum ve sizlerin de odamızı sahipleneceğinizden hiçbir endişe duymuyorum.

  İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi olarak genç meslektaşlarımızın bilgi ve birikimini yükseltmeye yönelik yapmış olduğumuz çalışmaların artarak devam edeceğini bu özel ve anlamlı günde tekrar hatırlatmak isterim.

 Mezun olan tüm genç meslektaşlarıma mesleki hayatlarında birlik ve beraberlik içerisinde başarılı, huzurlu ve sağlık dolu uzun yıllar diliyor hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.``

 Törenin son bölümünde derece yapan öğrencilere ve mezun olan diğer öğrencilere diplomaları protokol ve bölüm öğretim üyeleri tarafından verildi. Diploma töreninin ardından ise, mezun olan genç inşaat mühendisleri başlarındaki keplerini fırlatarak mesleklerini sembolize eden beyaz baretlerini takıp mühendis yemini etmeleri ile program son buldu.


 

Dosyalar

(134 KB) (22.05.2017 17:44:28)

(2628 KB) (22.05.2017 17:45:25)

(2676 KB) (22.05.2017 17:46:44)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 232

Konya Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır